Şan

  • Derneğimizde İstanbul Devlet Operası solist sanatçıları tarafından şan dersleri verilmekte, öğrencilere performanslarını çeşitli etkinliklerde sergileme fırsatı sunulmaktadır.
  • Kişiye özel programlanan bu derslerde ses ve nefes eğitimi verilmekte, doğru ve etkileyici şarkı söyleme teknikleri öğretilmektedir. Dersler teknik ve repertuar  olarak iki ana bölümden oluşmaktadır. Temel şarkı söyleme tekniğinin hangi amaçla kullanılacağı, klasik opera, lied, caz, müzikal, hafif müzik vb hangi tarz repertuarla değerlendirileceği kişisel tercihe göre değişebilmektedir.

Özellikle nefes gelişimi şan öğreniminin temel kuramıdır. 

  • Şan dersleri, teknik edinme, repertuar yapma hedeflerine yönelik olduğu kadar nodül, ses yorgunluğu, kısılma, vb ses sorunlarının tedavisi amaçlı da yapılabilmektedir.
  • Sesimizi doğru kullanmanın en iyi yolu ŞAN eğitiminden geçmektedir. Şan öğrenimi yanlızca şarkı söyleyebilme alanı ile ilgili değildir. Şan gerektiğinde konuşmada gerektiğinde yaşam içinde kullanılmalıdır. Doğru nefes ile diyaframdan konuşmak şarkı söylerken, yürürken, yüzerken nefesimizi en iyi biçimde  kullanabilmemizi sağlar.

SANSEV, profesyonel şarkıcıların veya şarkıcı olmak isteyenlerin yanı sıra sesini doğru kullanarak şarkı söylemenin keyfine varmak isteyenler için de çalışma fırsatı sunmaktadır.

  •  Dersler kişinin özel hedefine ve gereksinimine göre takvimlendirilmektedir. 

 

 

Sanat İnsanla Yüceliyor, 
                               Güzellikler Sanatla Yeşeriyor.